رنک الکسا

بایگانی ارديبهشت ۱۳۹۳ :: مهندسان اپتیک و لیزر

مهندسان اپتیک و لیزر

خوش آمدید
مهندسان اپتیک و لیزر

این وبلاگ یک وبلاگ نوپا است و دست یابی به تجربه کافی در گرو پیشنهادات و انتقادات سازنده شماست با نظرات سازنده خود ما را در کامل کردن این وبلاگ یاری کنید.
با تشکر قبلی از نظرات شما عزیزان



ساعت فلش


 • انجمن
 • ۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

  اشعه لیزر سرطان زا نیست

  اشعه لیزر با کاربرد فراوانش در جوانسازی و زیبایی پوست، بیماری های دهان و دندان، از بین بردن چربی های اضافه بدن و تشخیص تومورهای سرطانی بر خلاف باورهای غلط، سرطان زا نیست.

   

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۸:۳۳
  mohammad hoseini

  توضیحی مختصر در مورد اساس کاربرد لیزر در بیماری‌های پوستی


  اولین بار مفاهیم مربوط به لیزر در سال 1917 توسط آلبرت انیشتین مطرح و اولین دستگاه لیزر در زمینه پزشکی توسط دکتر گلدمن، متخصص پوست در جهت درمان تاتو به کار گرفته شد.

  گفتگوی پزشکی این هفته در خصوص لیزر درمانی است که با دکتر علیرضا یوسفی، جراح و متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه انجام شد.

  ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۱۶
  mohammad hoseini



  پس از اختراع لیزر و به دنبال آن ساخت تار های نوری، شاخه اپتیک و کاربردهای آن در علم فیزیک و الکترونیک آن قدر گسترده شد که زمینه ای جدید موسوم به فوتونیک در علم متولد گردید. در عصر حاضر پیشرفت و گسترش علم، امری لحظه ای شده که شاید با سرعت نور اتفاق بیفتد، بنابراین برای نزدیکی به لبۀ مرزهای علم به ناچار باید مطالب را در کم ترین حجم و به شکلی مصور ارائه نمود تا با صرفه جویی در زمان بیشترین مفاهیم قابل دستیابی باشد.
  در ویرایش نخست این کتاب که به صورت واژه نامه تشریحی تالیف و گردآوری شده است، خواننده با انواع پدیده ها، ابزار ها و سامانه های مرتبط با فناوری روز فوتونیک آشنا می شود، از این رو، برای دسترسی سریع به اصطلاحات تخصصی این علم گسترده و نو، اولین واژه نامه مصور تخصصی- تشریحی فوتونیک را بنیان نهادیم.

  دکتر شریفه شاهی انتشارات سخنوران امیرمسعود ریسمانچیان

   

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۰:۰۶
  هادی تقی زاده


  ارتش آمریکا یک سلاح لیزری جدید را که قادر است گلوله‌های پرتابی به اندازه یک توپ فوتبال را سرنگون کند، با موفقیت آزمایش کرده است.

  ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۲۷
  mohammad hoseini